Někteří z vás si možná pamatují, když v roce 2012 skočil Felix Baumgartner ze stratosféry na zem a během letu překonal, podle redakce deníku Blesk, rychlost světla. Stal se tak nejrychleji padajícím člověkem v historii a jedinou bytostí na kterou se nevztahují fyzikální zákony. 

 

Ve skutečnosti 14. října seskakoval se svým dvojčetem (se stejným jménem). Zatímco redakce ostatních deníků zachytily staršího z bratrů, který překonal rychlost zvuku a dopadl bezpečně do pouště v Novém Mexiku. Jeho mladší bratr letěl mnohonásobně rychleji, neznal totiž fyzikální zákony, které se na něj tím pádem nevztahovaly. Zprávy o dopadu se nedochovaly. 

 

Naštěstí nám Felix poskytl záznam z GoPro kamery. Pečlivě si ho zhlédněte a vydejte se na místo dopadu. Heslem je předposlední slovo (5. řádek, 3. slovo zleva) varování na blízkém sloupu z tohoto obrázku: 

Bezpečností upozornění:

Varování se nachází zvenku objektu na videu a je čitelné ze země. V žádném případě na nic nešahejte, nic nepřelézejte a nikam nešplhejte. K ničemu to nebude a můžete přijít k úrazu. Vlčatům a Beruškám při hledání můžou pomoci rodiče. 

 

Povolené pomůcky:

Jakékoliv mapy. Je zakázáno záznam seskoku jakkoliv stopovat. Přehrává se pořád dokola, můžete ho zhlédnout kolikrát chcete 😉

 

Mnoho zdaru!